کد نویسی چیست ؟

با سلام خدمت تمامی همراهان و کاربران عزیز اتس وب. حتما در فضای اینترنت کلمه کد نویسی را همراه برنامه نویسی شنیده اید. آیا تا به حال پرسیده اید که کد نویسی چیست ؟ در این مطلب به شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

 

کد نویسی چیست؟

واقعا کد نویسی چیست. کد نویسی بخش از برنامه نویسی است. در واقع می شود گفت ساختار اصلی برنامه نویسی، کد نویسی است. وقتی میگوییم زبان برنامه نویسی، همان کد نویسی را عرض می نماییم. زبان های برنامه نویسی مثل زبان های تکلمی، الفبا یا نشانه های خاصی ندارد. اغلب زبان های برنامه نویسی ، به زبان انگلیسی نوشته می شوند. در کل به نوشتن ساختار زبان های برنامه نویسی، کدنویسی می گویند.

کد نویسی چیست و به چه دردی می خورد؟

همانطور که در پاراگراف بالا اشاره شد، کدنویسی ساختار اصلی یک زبان برنامه نویسی است. مثل اسکلت یک ساختمان.وقتی زبان برنامه نویسی که ما آن را می نویسیم، یعنی کد نویسی انجام می دهیم.

شاید مایل به خواندن مطالب زیر نیز باشید.

آیا کد نویسی نیاز به تخصص دارد؟

پاسخ مثبت است.بدون هیچ تخصصی نمیتوانیم عمل کد نویسی را انجام بدهیم. به شما پیشنهاد می شود که از سایت فرادرس به آموزش برنامه نویسی بپردازید.

تفاوت و شباهت کد نویسی با برنامه نویسی چیست؟

همانطور که اشاره شد کد نویسی بخشی از برنامه نویسی است. اما تفاوت آن ها با هم چیست؟ به ساختار یک زبان کد نویسی گفته می شود. حالا میخواهیم کد نویسی زبان PHP و HTML را انجام بدهیم. این دو باهم قاطی نمی شوند. پس ساختار کد ها PHP با HTML فرق دارد. پس نتیجه میگیریم که ساختار هر زبان برنامه نویسی با یکدیگر متفاوت است. در مورد شباهت کد نویسی و برنامه نویسی می توان به علائم اشاره کرد. مثلا علامت = بخشی از کد نویسی است و در همه زبان ها وجود دارد. در مورد بقیه علائم نیز چنین است.

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع بوده باشد. همچنان اگر سوالی دارید. در قسمت نظرات مطرح بفرمایید.

شاد، موفق و پاینده باشید.

مطالعه بیشتر