کدنویسی چیست ؟

کد نویسی چیست ؟

با سلام خدمت تمامی همراهان و کاربران عزیز اتس وب. حتما در فضای اینترنت کلمه کدنویسی را همراه برنامه نویسی شنیده اید. آیا تا به حال پرسیده اید که کدنویسی چیست ؟ در این مطلب به شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

 

کدنویسی چیست؟

واقعا کدنویسی چیست. ماشین ها و کامپیوتر ها بر اساس زبان خودشان کار میکنند. هر عدد یا حرفی، میتواند تغییرات بزرگی در کارکرد این کامپیوتر ها و ماشین بگذارد.  زبان های برنامه نویسی مثل زبان های تکلمی، الفبا یا نشانه های خاصی ندارد. اغلب زبان های برنامه نویسی ، به زبان انگلیسی نوشته می شوند. کدنویسی فرایند استفاده از زبان برنامه نویسی برای واداشتن کامپیوتر به انجام کاری است که می خواهید. هر خط از کد انجام کاری را به کامپیوتر اعلان می کند و همه کدهای موجود در یک سند اسکریپت نام دارند.

کدنویسی چیست و به چه دردی می خورد؟

همانطور که در پاراگراف بالا اشاره شد، کدنویسی فرایند استفاده از زبان برنامه نویسی برای واداشتن کامپیوتر به انجام کاری است که می خواهید. مثل یک موزیک. وقتی یک موزیک اجرا می شود، درباره کامپیوتر کد های آن را اجرا میکند. البته ویدیو ها را کدنویسی نمیکنند.

شاید مایل به خواندن مطالب زیر نیز باشید.

آیا کدنویسی نیاز به تخصص دارد؟

پاسخ مثبت است. بدون هیچ تخصصی نمیتوانیم عمل کدنویسی را انجام بدهیم. کدنویسی، وظیفه برنامه نویس ها است. به شما پیشنهاد می شود که از سایت فرادرس به آموزش برنامه نویسی بپردازید.

آیا کدنویسی سخت است؟

کدنویسی در اوایل خیلی سخت بود اما امروزه به نسبت قدیم خیلی آسانتر شده است. در جواب به آیا کدنویسی آسان است، جواب بستگی به افراد و علاقه افراد نیز دارد مسلما شخصی که به برنامه نویسی و کد نویسی علاقه مند است، خیلی آسانتر یاد میگیرند. البته کد نویسی، به گونه ای است باید تمرین نیز در آن باشد. چنان چه کدنویسی را یاد بگیرید ولی تمرین نکنید، به زودی زود یادتان می رود و مجبور خواهید شد تا دوباره از اول یاد بگیرید.

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع بوده باشد. همچنان اگر سوالی دارید. در قسمت نظرات مطرح بفرمایید.

شاد، موفق و پاینده باشید.

مطالعه بیشتر