آموزش کامل ساخت ربات تلگرام

آموزش کامل ساخت ربات تلگرام

با سلام خدمت تمامی همراهان و کاربران گرامی اتس وب امروز در خدمت شما هستیم با آموزش کامل ساخت ربات تلگرام .

با ما همراه باشید …

 

ربات تلگرام چیست؟ و آموزش کامل ساخت ربات تلگرام چگونه است؟

 

در یک توضیح ساده، ربات های تلگرام اکانت هایی کاملا اتوماتیک هستند که خدمات مختلفی را به کاربران تلگرام عرضه می کنند. خوشبختانه به دلیل استقبال زیاد کاربران ایرانی از پیامرسان محبوب تلگرام، استفاده از ربات ها هم بسیار رونق گرفته است و روز به روز، استفاده از ربات های تلگرام افزایش می یابد.

آیا ربات های تلگرام امن هستند و امکان هک کردن و نفوذ به خود یا دیگران را دارند؟

خیر! ربات های تلگرام کاملا امن هستند و به شماره تلفن شما دسترسی ندارند. مشاهده است که شایعه این که ربات های تلگرام ما را هک می کنند! به این اخبار شایعه بار توجه نکنید!

آموزش کامل ساخت ربات تلگرام

برای ساخت ربات های تلگرام به ربات پدر (بات فادر) نیاز داریم.

۱ – به بات فادر از این لینک مراجعه کنید.

۲ – ربات را استارت کنید.

۳ – دستور /newbot را ارسال کنید.

۴ – حال یک نام برای ربات خود بفرستید.

۵ – حال نام کاربری (یوزرنیم) ربات را بنویسید.(توجه داشته باشید که انتهای یوزرنیم با کلمه bot تمام شود و با @ شروع نشود.)

۶ – اگر پیام شبیه متن زیر بود یعنی کار ها خوب پیشرفته.

Done! Congratulations on your new bot. You will find it at t.me/id_bot. You can now add a description, about section and profile picture for your bot, see /help for a list of commands. By the way, when you've finished creating your cool bot, ping our Bot Support if you want a better username for it. Just make sure the bot is fully operational before you do this.

Use this token to access the HTTP API:
742473176:AAEnlg6twlTevPC7ORP90OeEOAvONHxBw2E
Keep your token secure and store it safely, it can be used by anyone to control your bot.

For a description of the Bot API, see this page: https://core.telegram.org/bots/api

7 – متن آبی رنگ توکن ربات شماست. ربات شما با این جمله شناسایی و مدیریت میشه پس خوب مراقب آن باشید.

ویرایش مشخصات ربات

۱ – دستور /mybots را به بات فادر ارسال کنید.

۲ – حالا لیستی از آیدی ربات ها برای شما نمایان می شود. با انتخاب ربات مورد نظر خود، به مدیریت آن ربات هدایت می شوید.

۳ – با انتخاب گزینه API Token توکن ربات نمایش داده می شود و با انتخاب گزینه Remove current token توکن باطل و توکن جدید نمایش داده می شود. و با انتخاب گزینه Back to Bot به منوی تنظیمات ربات منتقل می شوید.

۴ – با انتخاب Edite Bot میتوانید اقدام به ویرایش ربات بکنید. در این قسمت با انتخاب دکمه Edite Name میتوانید نام ربات را ویرایش کنید. با انتخاب گزینه Edite Desciption میتوانید توضیحاتی در مورد ربات و نویسنده ربات و … اضافه کنید. این توضیحات در صفحه چت ربات نمایش داده می شوند. با انتخاب گزینه Edite About می توانید توضیحات ربات را تعیین کنید. این گزینه با گزینه بالا کاملا متفاوت است. با تفاوت اینکه Edite Desciption فقط در صفحه چت ربات نمایش داده می شود ولی Edite About در مشخصات کاربر (مثل کانال ها و گروه ها) نمایش داده می شود. با انتخاب گزینه Edite Botpic می توانید عکس پروفایل ربات را تعیین نمایید. با انتخاب گزینه Edite Command می توانیدبه ربات کامند اضافه کنید.

کامند چیست؟

کامند ها در ربات ها قابل ارائه هستند. به طوری که در هنگام چت با ربات اگر / بگذاریم لیستی نمایان می شود که به هر یک از گزینه های آن کامند گفته می شود. (البته کامند ها در صورت تنظیم نمایان می شوند.) ادامه آموزش.

بعد از انتخاب دکمه Edite Command بات فادر از شما درخواست می کند که کامند ها و توضیحاتشان را بفرستید. فرمت ارسال کامند باید به شکل زیر باشد:

کامند نمونه ۱ – توضیحات کامند ۱
کامند نمونه ۲ – توضیحات کامند ۲

با انتخاب گزینه Back to Bot به منوی مدیریت ربات برگردید.

تا اینجا آموزش کافی است. منتظر ادامه آموزش باشید.

 

مطالعه بیشتر